Квентин Тарантино доби шестминутен аплауз во Кан

Од:

Светската премиера на новиот филм Квентин Тарантино, „Беше еднаш во Холивуд“ се случи вчера на Канскиот филмски фестивал, а гледачите завршетокот на филмот го наградија со шестминутни овации.

Претходно, Леонардо ди Каприо, Бред Пит и Марго Роби, ѕвездите на деветтиот филм на Тарантино, му се придружија на режисерот на црвениот тепих. Во филмот свои улоги имаат и Ал Пачино, Дакота Фенинг, Лена Данам…

Приказната за златното доба на Холивуд е раскажана преку двајца пријатели глумци (Ди Каприо и Пит) и времето кога се случи убиството на глумицата Шерон Тејт (Роби) од бандата на Чарлс Менсон.

Би можело да ве интересира

Канскиот фестивал е одложен за крајот на јуни

А1он

Спајк Ли ќе биде првиот црнец претседател на жирито во Кан

Ана Ололовска

Кога сфати дека сите гледаат во нејзините голи гради, бразилската манекенка воодушеви со реакцијата

Ана Ололовска

Ева Лонгорија „блесна“ на црвениот тепих во Кан

Ана Ололовска

Сексапилната Амбросио на црвениот тепих во Кан во провидна креација

Ана Ололовска

Отворен Филмскиот фестивал во Кан

Ана Ололовска