Куќа со базен на провиден покрив на Малта

Од:

Италијанското архитектонско студио Аркитренд креираше куќа со базен на провиден покрив во малтешкиот приморски град Сент Џулијанс.

Резиденцијата е изградена од армиран бетон, а на предната страна има стаклена фасада која ја издвојува од околните зданија. На местото каде што се наоѓала кровната тераса која е урната и реконструирана, е вграден провидниот базен.

Опколена со дрвена палуба, терасата нуди панорамски поглед на морето и на главниот град на Малта, Валета.

Би можело да ве интересира

Современа куќа во духот на старите времиња

Ана Ололовска

Недела на дизајн во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Опра Винфри стана сопственик на магичен ранч од 6 милиони долари

Ана Ололовска

Уникатна шумска викендичка со „апстрактен“ изглед

Ана Ололовска

Минималистичка куќа во облик на дрвен шатор

Ана Ололовска

Накитот „Веркстат“ – успешна оригинална дизајнерска приказна

Ана Ололовска