„Крушево Озон опен“ ги донесе параглајдеристите од Европа

Од:

Крушево ова лето има бројни манифестации, меѓу кои се истакнуваат куповите во параглајдерство. Имено, на полетувалиштето на Мечкин Камен деновиве во тек е меѓународното параглајдинг-првенство „Крушево Озон опен“ со учесници од повеќе земји од Европа.

Првенството започна на 13 до 20 јули. По ова првенство што ги собра елитните параглајдеристи од Европа, ќе се одржи „Фајлмастер опен“, а на 5 август Светското првенство во параглајдерство со учество на врвни светски параглајдеристи.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Момче во Загреб се залета и со сета сила турна маскота на мечка, па заработи кривична пријава

ВИДЕО: Даде отказ во живо откако по грешка беше прогласена за добитник на џекпот

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Фатен на дело: Полициски пес краде играчки донирани за сиромашни деца

Татјана Ташкова

Во Скопје традиционална трка на дедомразовци

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Мис Нигерија со својата реакција ги инспирира жените ширум светот

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Кенгур првпат виде снег, неговата реакција е неодолива

Татјана Ташкова