Кристина Агилера: Дебела сум, помирете се со тоа

Од:

Кристина Агилера отворено проговори за својата борба со прекумерната тежина и притисокот кој го вршеле на неа, челните луѓе во музичкиот бизнис.

„Во текот на промоциите во 2002. година се уморив од тоа да бидам слаба, бела девојка“, ја започна, Агилера, својата исповед.

„Ми рекоа дека многу ќе влијае ако се здебелам. Ми тврдеа дека луѓето кои одат со мене на турнија ќе изгубат, поради мојата тежина, бидејќи картите за концертите нема да се продаваат. Бев млада, ослабев брзо и бев многу слаба кога се вратив на промоцијата на „Back to Basics“, додава Кристина.

Но, оваа година таа е постара, попаметна и подготвена да се спротивстави на суровите барања на шоубизнисот.

„Работите со дебела девојка. Соочете се со тоа и надминете го. Повремено им е потребен потсетник дека не им припаѓам, Тоа е мое тело. Моето тело не може никого да угрози, затоа што не заработува пари. Едноставно не е веќе пласирано на ист начин“, заклучи пејачката.

По лошата продажба на албумот „Bionic“ од 2010-та, Агилера се надева дека со новиот материјал „Lotus“, кој ќе биде достапен на 13-ти ноември, ќе направи голем успех.

Би можело да ве интересира

Џастин Бибер објавува нов албум, прв по пет години пауза

Ана Ололовска

ВИДЕО: Лозано заминува на голема американско-канадска турнеја

А1он

ВИДЕО: „React“ е конечно тука, а девојките во 40-тите се „пожешки“ од било кога

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мик Мил и Џастин Тимберлeјк со нова песна „Believe“

А1он

ВИДЕО: „Goo Goo Dolls“ ја најави својата голема летна турнеја „Goo Goo Dolls 2020“

А1он

(ВИДЕО) Нов музички хит: „Ана“ ги оживеа восочните фигури на „Суперхикс“

Ана Ололовска

1 comment

mene 01/10/2012 - 12:08 at 12:08

Pa vaka e poubava.

Reply

Leave a Comment

one − 1 =