Кристијан Бејл пред „Мрачниот витез“

Од:

Иако стана холивудска звезда по улогата во „Бетмен“, Кристијан Бејл зад себе има многу филмски остварувања.

Во „Царството на сонцето“ на Стивен Спилберг глуми со 13 години.

 

Би можело да ве интересира

Фатих Акин во Битола: Не го сакам холивудскиот стил на претставување на сериските убијци како секси и интелигентни

Татјана Ташкова

Отворено јубилејното 40. издание на „Браќа Манаки”

Васко Маглешов

Во Битола вечерва почнува Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“

Почна снимањето на филмот „Сирена во Париз“

Ана Ололовска

Филмот „Петрунија“ доби награда за режија на фестивал во Минхен

Ана Ололовска

„Господ постои името ѝ е Петрунија“ во трка за наградата „Лукс“ на Европскиот парламент

Ана Ололовска

Leave a Comment

17 − two =