Како би изгледале насловните фотографии на познатите музички албуми за време на КОВИД-19

Од:

Уште со појавата на коронавирусот, Интернетот ни даде секакви смешни твитови и мемиња за да нè расположат низ ова тешко време на домашен карантин и самоизолирање.

Уметниците од Лос Анџелес, Пако Конде и Роберто Фернандез, исто така, предизвикаа добри реакции во американската јавност со нивниот нов забавен проект, каде што тие ги едитираат насловните фотографии на албумите со цел да промовираат социјално дистанцирање помеѓу луѓето.

Во овие познати албуми, популарните пејачи и изведувачи стојат на соодветно растојание едни од други за да промовираат здравје и безбедност за време на пандемијата.

Креаторите ја добиле оваа идеа уште минатата недела кога забележале дека луѓето не го почитуваат потребното растојание во маркетите.

„Сметавме дека ќе биде корисно и лесно за сите да разберат“, вели еден од креаторите за американскиот магазин „Buzzfeed“.

Би можело да ве интересира

Харис: Милион смртни случаи од Ковид-19 е многу тажен биланс

Ана Ололовска

СЗО: Во Африка можна катастрофа ако епидемиолошките мерки не ги дадат очекуваните резултати

Ана Ололовска

Истражување: Ковид-19 не се пренесува со мајчино млеко

Ана Ололовска

Руски медиуми: Од цел свет нарачки за над милијарда дози од вакцината против коронавирус

Ана Ололовска

Затворска казна поради организирање забави за време на пандемијата на Ковид-19

Ана Ололовска

Хрватска ќе ја намали бучавата во кафулињата за луѓето да комуницираат без да се доближуваат

Ана Ололовска