Кралицата Елизабета има таен Фејсбук профил

Од:

Кралицата Елизабета Втора користи ултра заштитен смартфон, сака многу да разговара на телефон, а како што пишуваат англиските медиуми, има и таен Фејсбук профил.

dobivaj vesti na viber

Кралицата имала таен приватен профил на социјалната мрежа со тајна листа на пријатели со кои сакала долго да се допишува.

Како што пишуваат медиумите, Кралицата Елизабета, исто како и нејзината мајка сака да поминува доста време разговарајќи на телефон, но исто така таа била вљубеник и во модерната технологија.

Таа поседувала модерен, ултра заштитен смартфон, преку кој што испраќала доста пораки. Телефонот бил еден од најсофистицираните во светот, со заштита од хакерски напади.

Би можело да ве интересира

Официјално откриен надгробниот споменик на Елизабета Втора

Ана Ололовска

Погребот на кралицата Елизабета го надмина тој на Тито по посетеност

А1он

Елизабета Втора штотуку е погребана, а веќе се прават планови за нов кралски погреб

А1он

(ВИДЕО) Кралот Чарлс повторно ја шокираше јавноста: Прескокна црнец додека се ракуваше со ожалостените

А1он

Трамп го исмејуваше Бајден за тоа каде седел на погребот: Да бев јас, ќе бев во првиот ред

А1он

Околу 250.000 луѓе го посетија ковчегот на кралицата Елизабета

Ана Ололовска