Кралицата Елизабета е алкохоличарка, според критериумите на британските лекари

Од:

Кралицата Елизабета Втора секој ден пие по четири алкохолни пијалаци, што според стандардите на британското здравство тоа ја прави алкохоличарка.

dobivaj vesti na viber

Таа секогаш пие иста доза и исти пијалаци. Нејзиното висичество пред ручек пие коктел од џин и дубоне со лимон и мраз, со ручекот чаша вино, а навечер чаша суво мартини и една чаша шампањ.

Но, кралицата никогаш не пие на празен стомак. Откако ќе се разбуди јаде кекс со чај, а доручкова овошје и житарки со млеко. Некогаш јади и кајганa со чаден лосос.

За ручек јаде воглавно зеленчук и месо, а потоа чоколада.

Кралицата Елизабета не сака лук и тој е забранет во целата палата.

Таа е многу страствена. За време на посетата во Австралија во 1954 година се расправала со нејзиниот сопруг принцот Филип, и фрлала чевли по него. Подоцна се извини за своето однесување, наведуваjќи оти тоа „се случува во сите бракови“.

Би можело да ве интересира

Официјално откриен надгробниот споменик на Елизабета Втора

Ана Ололовска

Погребот на кралицата Елизабета го надмина тој на Тито по посетеност

А1он

Елизабета Втора штотуку е погребана, а веќе се прават планови за нов кралски погреб

А1он

(ВИДЕО) Кралот Чарлс повторно ја шокираше јавноста: Прескокна црнец додека се ракуваше со ожалостените

А1он

Трамп го исмејуваше Бајден за тоа каде седел на погребот: Да бев јас, ќе бев во првиот ред

А1он

Околу 250.000 луѓе го посетија ковчегот на кралицата Елизабета

Ана Ололовска