Конечно свадба

Од:

Славниот холивудски пар Анџелина Џоли и Бред Пит одлучија да го изговорат судбоносното “да” на 11. август годинава.

Во овој период и родителите на Бред Пит, Бил и Џејн, ја прославуваат и својата годишнина од бракот, па затоа парот одлучил тогаш да направи свадба и да организираат голема семејна прослава.

На свадбената церемонија, која ќе биде одржана во приватниот дворец на славниот пар во Франција, поканети се повеќе од 300 луѓе, а меѓу ни се и Џорџ Клуни, Мет Дејмон, Џони Деп и Том Круз.

Би можело да ве интересира

Невеста од Србија претепана на сопствената свадба: Имам исекотини и целата сум со модринки

А1он

(ВИДЕО) Хаос на свадба во Србија: Сватовите се степааа со обезбедувањето, седум лица повредени

А1он

Инцидент на свадбена веселба во Полог

ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се ожени Петар Грашо

Ана Ололовска

Авиокомпанија нуди венчавки во лет

Ана Ололовска