Концерти на „Фолтин“ во Струга, Прилеп и Велес

Од:

По повод 25 години од првиот концерт на „Фолтин“ и промоцијата на најновото студиско издание „Симултан бакнеж“ предвидени се три концерти. Првиот концерт ќе се одржи вечер, во 21 часот, на летната сцена на Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга.

„Фолтин“ в чеврток, на 29 јули 2021 година ќе одржи концерт во Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп. На 31 јули 2021 годијна, „Фолтин“ ќе има концерт во амфитеатарот во Велес.

Од „Фолтин“ најавуваат дека ќе се свират најновите и најубавите стари песни.

Концертите се финансиски поддржани од Министерство за култура и се во соработка со Центрите за култура од наведените градови и Општина Велес.

Почетокот на концертите е во 21 часот, а влезот е бесплатен.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Слушнете ја макфестовската песна на Лара Иванова: Кога душата пее, збори, допира и кине во исто време

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Магнет“ е најновото музичко остварување на Антониа Гиговска

Ана Ололовска

ВИДЕО: Теа и Дупер снимија заедничка песна – „Не ми даваш сон“

Ана Ололовска

Со концерт на „Man in a Suit” почнува „Добра идеја фестивал 2021“

Ана Ололовска

Фестивалот „Добра идеја 2021“ во четири града

Ана Ололовска

Откажани фестивалите „Skopje sounds good“ и „Skopje calling“

Ана Ололовска