Концерт на Ерос Рамацоти вечерва во Скопје

Од:

Светската музичка ѕвезда Ерос Рамацоти вечерва во 20 часот ќе одржи концерт во А1 Арена во Скопје.

Рамацоти пристигна вчера во Скопје со комплетно своја продуцкија (звук, светло и видео).

Скопскиот концерт е во рамки на неговата турнеја што почна во февруари годинава, ги опфаќа сите континетни, и го промовира најновиот студиски албум „Vita ce n’e“ што ќе излезе на 23 ноември годинава.

Билетите за концертот може да се набават во музичката продавница на „Авалон продукција“ или онлајн.

Би можело да ве интересира

„Ние“ песна полна емоции, видео полно стари спомени

Ана Ололовска

Екс фудбалерот Џибрил Сисе сега е ди-џеј, вечер ќе пушта музика во Белград

Доминго нема да пее во Јапонија поради секс-скандалот

Ана Ололовска

Ново ЦД на македонскиот пијанист Симон Трпчески насловено „Сказни од Русија“

Татјана Ташкова

Потрага по гитарата на Пол Макартни што исчезна пред повеќе од 50 години

Ана Ололовска

(ВИДЕО) За него допрва ќе се слушне: Даниел Крстески има нова песна – „Сто една“

Ана Ололовска