Концерт на Ерос Рамацоти вечерва во Скопје

Од:

Светската музичка ѕвезда Ерос Рамацоти вечерва во 20 часот ќе одржи концерт во А1 Арена во Скопје.

Рамацоти пристигна вчера во Скопје со комплетно своја продуцкија (звук, светло и видео).

Скопскиот концерт е во рамки на неговата турнеја што почна во февруари годинава, ги опфаќа сите континетни, и го промовира најновиот студиски албум „Vita ce n’e“ што ќе излезе на 23 ноември годинава.

Билетите за концертот може да се набават во музичката продавница на „Авалон продукција“ или онлајн.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Почина легендарниот музичар Мори Канте

А1он

Откажан концертот на Плацебо во Скопје

Ана Ололовска

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Ана Ололовска

Лејди Гага најави нов албум за 29 мај

Ана Ололовска

Боб Дилан издава нов албум, прв по осум години

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Еве ме пак“ во креативна карантин верзија

Ана Ололовска