Колку заработуваат порно ѕвездите?

Од:

Дерек Хеј, основач на ЛА Дајрект Moделс, агенција којашто застапува голем дел од попознатите порно глумци и глумици за „Индепендент“ открива зошто тие влегуваат во порно-индустријата, колку заработуваат и од што тоа зависи…

Имено, тој вели дека хонорарот зависи од тоа што се се подготвени глумците да направат пред камера. Стандардна сцена, која вклучува еден маж и една жена, чини околу 1000 долари. Доколку пак, сценариото вклучува само две дами, цената е малку пониска – 700 или 800 долари. Тарифите варираат и до 20 отсто, ако се работи за некој од попознатите актери и агентите успеат да им ја покачат цената.

За оние понеобичните сцени, сумата е значително повисока.

– Ако една девојка се согласи да биде снимена со неколку партнери или во некаков „не така традиционален“ акт, ќе добие и повеќе пари. Тука тарифите се движат меѓу 2.000 и 6.000 долари за една сцена. Многу ретко се случува некој да плати повеќе од 6000, вели Хеј.

Според него, заработката зависи и од надворешниот изглед на глумците, како и од агенциите кои ги застапуваат.

– Ѕвездите од порно филмовите не се дотолку богати, колку што луѓето си мислат. Дури и најпознатите ѕвезди не заработуваат повеќе од половина милион долари за една година, додава агентот.

Би можело да ве интересира

„Порнхаб“ го издава првиот филм кој не е само за возрасна публика

А1он

Избришана порнографската група на Телеграм

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Чулев: Имаме релевантни сознанија за луѓе што ја менаџирале „Јавна соба“, но поради истрагата не кажуваме конкретни имиња

Маја Илиевска-Пачемска

Администраторот на „Јавна соба“: Целта не ни беше порнографија, ситуацијата излезе од контрола

Мери Јордановска

Се преземаат активности за расчистување на случајот со групата „јавна соба“ на „Телеграм“

Ана Ололовска

Жешко во Вегас: Почнува трката за порно Оскарите

Предраг Петровиќ