Кој најмногу заработи од Game of Thrones?

Од:

Хит-серијата Game of Thrones заврши, но впечатоците сè уште не стивнуваат. Порталот „Брајт сајд“ објави листа на глумците кои најмногу заработија неа вкупно…

Листата изгледа вака:

15. Натали Емануел (Мисандеи) – милион долари;

14. Алфи Ален (Теон Грејџој) – два милиона долари;

13. Конлет Хил (Варyс) – два милиона долари;

12. Гвендолин Кристи (Бриен од Тарт) – три милиони долари;

11. Јаин Глен (Џорах Мормонт) – три милиони долари;

10. Ајзек Хемпстед Рајт (Брен Старк) – четири милиони долари;

9. Софи Тарнер (Санса Старк) – шест милиони долари;

8. Мејси Вилијамс (Арја Старк) – шест милиони долари;

7. Натали Дормер (Маргери Тyрел) – шест милиони долари;

6. Рори Меккан (Сандор Клеган) – шест милиони долари;

5. Лена Хеди (Серсеј Ланистер) – девет милиони долари;

4. Кит Харингтон (Џон Сноу) – 12 милиони долари;

3. Емилија Кларк (Денерис Таргаријен) – 13 милиони долари;

2. Питер Динклиџ (Тајрион Ланистер) – 15 милиони долари;

1. Николај Костер-Валдау (Џејми Ланистер) – 16 милиони долари;

Данскиот глумец неколкупати доби покачување, а за последната сезона заработуваше по 1,1 милиони долари по епизода.

Би можело да ве интересира

Game of Thrones со 32 „Еми“ номинации

Ана Ололовска

Австралиска мува го доби името по негативец од Game of Thrones

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Санса Старк“ откри кој е виновникот за чашата кафе во сцена од Game of Thrones

Ана Ололовска

Емилија Кларк ја одбила улогата во Fifty Shades of Grey поради голотијата

Ана Ололовска

Нова серија со подобри првични оценки од Game of Thrones и Breaking Bad

Ана Ололовска

ВИДЕО: Неколку илјади Руси на стадион ја гледаа Game of Thrones

Татјана Ташкова