Кога „Мини“ ја свират британската химна

Од:

Во најновиот промотивен маеријал за Олимписките игри во Лондон, покрај двет „Минија“ учествуваа и членови на лондонскиата филхармонија кои седеа зад воланите на автомобилите и со помош на сирените ја изведоа британската химна.

Би можело да ве интересира

Британки суспендирани од селекцијата за Олимпијадата затоа што целта на триатлон трка ја минале држејќи се за раце

А1он

Кабрал: Рио де Жанеиро беше избран за домаќин на ЛОИ со поткуп од два милиона долари

Ана Ололовска

МОК ги смени правилата за избор на домаќин на Олимписките игри

Ана Ололовска

Загрозено учеството на Русија на ОИ Токио 2020

Семенја: Нема да земам лекови за потиснување на хормони

Ана Ололовска

Салуквадзе избори рекордна деветта Олимпијада

Ана Ололовска

Leave a Comment

four + fourteen =