Кнајсел: „Бубата“ потпишана од Путин е продадена за добротворни цели

Од:

„Буба”, потпишана од рускиот претседател за време на венчавката на австриската министерка Карин Кнајсел, беше продадена за 20.000 евра, а парите се уплатени за добротворни цели.

Кнајсел во интервју за Комерсант, рече дека „Бубата” била продадена на крајот од минатата година на аукција.

– Не ни припаѓаше на нас, ние ја добивме само за свадбата, а тој ден им кажавме на гостите дека сакаме да ја продадеме за добротворни цели, рече Карин Кнајсел.

Путин на 18 август присуствуваше на венчавката на Кнајсел во Австрија и се потпиша на „Бубата“ на брачниот пар.

Би можело да ве интересира

Италијанец запомни број од 630 цифри

Ана Ололовска

Авион принудно слетал во Австрија, оти патник „заглавил“ в тоалет

Ана Ололовска

САД: Нов рекорд во брзо туркање спортска детска количка

Ана Ололовска

Шпанија: Пезети во вредност од 1,6 милијарди евра останале незаменети

Ана Ололовска

ВИДЕО: Министерка од Нов Зеланд доживеа незгода во живо

Ана Ололовска

Загрепчанец фотографираше пример за човечност кон оние што не ги познаваме

Ана Ололовска