Клинтон: Мојата афера со Моника Левински беше начин да се справам со анксиозноста

Од:

Бил Клинтон тврди дека неговата афера со Моника Левински која речиси и да го уништи неговото претседателство била една од работите кои тој ја направил „за да се справи со анксиозноста“.

dobivaj vesti na viber

Во документарецот „Хилари“, тој, 73-годишниот Клинтон вели дека аферата била „нешто што ќе ви го тргне вниманието од останатите грижи“.

„Сечиј живот има притисоци и разочарувања, стравови или што и да е“, вели тој во документарецот, додавајќи дека „со години барал излез за да ја менаџира неговата анксиозност“.

Тој тврди дека сега е комплетно различна личност од она што бил пред 20 години.

Документарецот „Хилари“ беше промовиран минатиот месец на познатиот филмски фестивал „Санденс“.

 

 

Би можело да ве интересира

Бил Клинтон отпуштен од болница

Ана Ололовска

Клинтон денеска ќе биде пуштен од болница

Ана Ололовска

Бил Клинтон примен во болница заради инфекција на крвта

Катерина Павлова-Николовска

Според тајни документи Клинтон одбил да се сретне со британската кралица

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бил Клинтон изгледа задрема додека го слушаше говорот на Бајден

Жарко Настоски

Бил Клинтон и САД беа блиску да ја изневерат Босна и Херцеговина

Ана Ололовска