Ќерката на Трамп неколку дена го славеше роденденот: Прво се забавуваше, па се расправаше со пријателите и правеше хаос

Од:

Тифани Адриана Трамп, четвртото дете на актуелниот американски претседател, Доналд Трамп, на 13-ти октомври го прослави својот 27 роденден.

Имено, таа го прославуваше роденденот неколку дена, а се почна во понеделникот, кога со нејзиниот дечко Мајкл Блуз отиде во еден ресторан во Саут Бич, каде доби торта на три спрата украсена со нејзини фотографии.

Следната вечер славеше со коктели во еден бар и уживаше во музика.

Наредниот ден продолжи да се забавува на плажа во Мајами, каде откако видела нешто на нејзиниот момбилен телефон, почнала да урла и да се расправа со пријателите.

Не е познато поради што Тифани направи хаос, но веќе во четвртокот таа отиде на шопинг и се почести за роденденот.

Среќен роденден Тифани, напиша Трамп на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

Скарлет Јохансон се омажи по третпат

Ана Ололовска

Емили Ратајковски е бремена

Ана Ололовска

Метју Мекконахи веќе не снима романтични комедии

Ана Ололовска

Кејт Бекинсејл и Гуди Грејс раскинаа

Ана Ололовска

Николас Кејџ добил 20.000 долари на коцка и ги дал во хуманитарни цели

Ана Ололовска

Двејн Џонсон ѝ подари текила на 101-годишна обожавателка

Ана Ололовска