Ќерката на Синди Крафорд го освојува светот на модата

Од:

Ќерката на некогашниот супермодел Синди Крафорд, Каја Гербер цврсто чекори по патот на мајка ѝ и полека го освојува светот на модата.

Младата манекенка која штотуку стана полнолетна, на раскошната забава во хотелот „Едишн” во Њујорк дојде во црно кожено мини-здолниште и боди со кожени ленти, со фризура во стилот на деведесеттите.

Сличноста меѓу мајката и ќерката е забележителна, па модните познавачи и љубитеите на Крафорд сѐ уште говорат за паралели во нивните кариери.

Гербер деновиве е ангажирана на Њујоршката модна недела, а обожавателите ќе можат да ја видат на насловната страница на британскиот „Вог“ за октомври.

Би можело да ве интересира

Нова невестинска колекција на дизајнерката Белма Твико-Стамбол

Ана Ололовска

Ралф Лорен подарува 1,5 милиони производи за „хероите од првите борбени линии“

Ана Ололовска

21. Моден Викенд Скопје: Дигитално издание со домашни дизајнери и странски брендови

Ана Ололовска

Ријана издаде нов колекција женска долна облека

Ана Ололовска

Неколку причини зошто жените со кратка коса се толку привлечни

Ана Ололовска

Беше толку убава што не стануваше од кревет за помалку од 10 илјади долари: Денеска изгледа комплетно поинаку

Ана Ололовска