Ќерката на Пол Вокер сè попопуларна на Инстаграм

Од:

Медоу Вокер, ќерка на трагично починатиот глумец Пол Вокер, гради успешна манекенска кариера, што и го покажа со неколкуте професионални фотографии кои ги сними како модел.

Медоу има 1,5 милиони следачи на Инстаграм, а голем удел во нејзината популарност има и тоа што е ќерка на холивудската ѕвезда од серијалот филмови „Брзи и бесни”. Кога Вокер 2013 година загина во сообраќајка, таа имала 14 години.

Инаку, Медоу покрена и фондација во чест на својот татко, именувана по него, чијашто мисија е грижа за океаните, помош за луѓето и за животните, благородните заложби кои го красеа и Пол.

Би можело да ве интересира

На овие природни облини не одолеа ниту најголемиот холивудски заводник

Ана Ололовска

Клои Кардашијан не може да се насмее од ботокс

Ана Ололовска

Колин Фирт се разведува после 22 години брак

Ана Ололовска

Сер Род Стјуарт е најстариот пејач на врвот на топ листата во Велика Британија

Ана Ололовска

Џон Траволта и Оливија Њутн Џон во костимите од „Брилијантин“ по 41 година

Ана Ололовска

Ѕвездата на „Очајни домаќинки“ се соблече во бикини и покажа какво тело има на 55 години

Ана Ололовска