Ќерката на Мадона, Лурдес Леон е заштитно лице на пролетната колекција на Марк Џејкобс

Од:

Лурдес Леон, ќерката на поп-пејачката Мадона, е новото заштитно лице на пролетната колекција на дизајнерот Марк Џејкобс за оваа 2021 година.

Американскот бренд ја потврди соработката, објавувајќи фотографии од колекцијата, на коишто Леон е облечена во светли бои и цветни комбинации. Колекцијата на Џејкобс е моделирана според претходните линии, типични за 1990-тите.

Според краткото соопштение за брендот, снимањето и фотосесијата се инспирирани од еклектицизам и индивидуализиран пристап кон личниот стил… Ова не е првпат ќерката на Мадона да учествува во модна кампања. Лурдес дебитираше на видео-ревија на „Миу-Миу“ во 2019 година и оттогаш следеа неколку линии вклучувајќи ги тука и „Жан-Пол Готје – Суприм“, и „Парејд – Џуси котур“.

Мадона, инаку е долгогодишна муза, пријателка и инспирација на дизајнерот Марк Џејкобс. Во интервју за „Вог“, Џејкобс, претходно креативен директор на „Луј Витон“, ја нарече „кралицата на попот“ – врвна изведувачка. Мадона учествуваше во две кампањи на „Луј Витон“ под водството на Џејкобс.

Би можело да ве интересира

Широките фармерки се враќаат во мода

Ана Ололовска

Корона-мода: Блузони со маска

Ана Ололовска

Дамите на инаугурацијата избраа облека од американски дизајнери

Ана Ололовска

Јакни и капути кои ќе бидат во мода зимава

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ученици од Богданци победија на „Трешн Фешн 2020“, во жирито сопругата на Претседателот, Елизабета Ѓоргиевска

Жарко Настоски

Во Лос Анџелес отворен првиот вегански бутик

Ана Ололовска