Кинески научници клонираа куче

Кинеските научници првпат во историјата клонираа куче, и тоа филмска ѕвезда.

Клонирано е кучето Џус, кој со своето појавување во бројни кинески филмови, на својот газда му донесе заработка во милиони. Но, сега „вистинскиот“ Џус е остарен, па некој треба да го замени и да ја продолжи работата.

Токму затоа, неговиот сопственик се одлучи да го клонира, со надеж дека и младиот Џус ќе биде така успешен.

Би можело да ве интересира

Откриен најголемиот таен глобален кредитор, поголем од ММФ и Светска банка

Ана Ололовска

Кина нема да соработува со американски компании кои продаваат оружје на Тајван

Ана Ололовска

Ванг: САД да не си играат со оган во врска со Тајван

Татјана Ташкова

Во Кина уапсени 16 странци и тројца Кинези за употреба на дрога

Русија и Кина повикуваат на воздржаност во Ормутскиот теснец

Ана Ололовска

Русија со автопат долг 2.000 километри ќе се поврзе со Кина

Татјана Ташкова