Ким во Сингапур си донел свој тоалет

Од:

Кога севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун патува некаде, тој со себе носи пренослив тоалет, а ни состанокот со американскиот претседател Доналд Трамп во Сингапур не бил исклучок.

Ли Јун-кеол кој е дел од Севернокорејската гарда изјави дека Ким преносливиот тоалет го носи секаде со себе, каде и да патува по светот. Тоа е поради тоа што Ким „не сака да остава никакви траги од информации за неговото лично здравје”, јавува Си-Би-Ес Њуз.

Лидерот на Северна Кореја строго внимава на својата лична безбедност поради опасноста од атентати и ретко патува надвор од земјата.

Би можело да ве интересира

Автобусот од „Во дивината“ најверојатно ќе стане музеј

Ана Ололовска

Политичарот Ричард Брутон е новиот „секс симбол“ на Ирска

Ана Ололовска

Кинеска преживеала три дена без своето срце

Ана Ололовска

Среќата е достижна со внатрешна самоконтрола

Ана Ололовска

Анкета: Работата од дома го намалува стресот и ја зголемува продуктивноста

Ана Ололовска

Британците, поради работа од дома, трошат повеќе на пијалаци и закуска

Ана Ололовска