Ким на снимање носеше џиновски дијамант кој и беше украден во Париз

Од:

Ким, Клои и Кортни Кардашијан позираа за новата линија парфеми „KKW parfumes“ со „залижана“ коса и накит вреден неколку милиони долари.

Интересно е дека на ова снимање Ким носеше два дијамантски прстени кои и се подарок од Канје Вест, а еден од нив беше украден во 2016-та година во Париз, кога крадците украдоа накит вреден 10 милиони долари.

Првиот овален прстен од 15 карати, Канје и го подарил во 2013-та година кога ја побарал за жена, а другиот дијамантски прстен од 20 карати го добила 2016-та година.

Токму тој прстен е украден во Париз, а сега се „шушка“ дека старлетата истиот го носи на фотографиите.

Една од опциите е дека е изработен ист прстен, односно многу добра копија, иако се знае дека Ким не носи копии.

View this post on Instagram

#KKWDIAMONDS available now! KKWFRAGRANCE.COM

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

По повод промоцијата на новиот парфем кој е спакуван во дијамантски шишенца, Ким изјави:

„Оваа колекција е посебна затоа што тој е првиот парфем кој е направен во соработка со Клои и Кортни. Ова беше возбудливо искуство“.

Сите три сестри на сетот имаа иста фризура и шминка. Розевата линија ја претставува Клои, а жолтата Кортни. Секој од трите парфеми ќе може да се купи за 40 долари.

Би можело да ве интересира

Анџелина Џоли и Бред Пит повторно во добри односи

Ана Ололовска

Бекинсејл: Излегувам со помлади момчиња за да ве нервирам

Ана Ололовска

Отфрлена жалбата против пресудата за случајот на Џефри Раш

Ана Ололовска

Адам Севиџ обвинет за силување на својата сестра

Ана Ололовска

Алиса Милано „на тапет“ поради шега со црнечко лице

Ана Ололовска

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли донираа 200.000 долари за жените староседелки во Канада

Ана Ололовска