Кијану Ривс ги овековечи отпечатоците од своите дланки и нозе

Од:

Кијану Ривс вчера ги овековечи отпечатоците од своите дланки и нозе во цемент пред ТЦЛ Кинескиот театар во Лос Анџелес.

– Сакам филмови. Господе, сакам филмови! Сакам да ги гледам, сакам и да ги правам. Чест е да се биде овде денеска на оваа холивудска благословена земја, изјави Ривс.

Филмската ѕвезда од сега актуелниот хит „Џон Вик 3“ со вчерашната свеченост ја прослави својата богата кариера и со скоро 100 филма зад себе.

Би можело да ве интересира

Епстајн погребан во необележена семејна гробница на Флорида

Ана Ололовска

Лери Кинг се разведе од својата седма сопруга

Ана Ололовска

Раскинаа Кејти Холмс и Џејми Фокс

Ана Ололовска

Бритни Спирс повторно предизвикува гневни коментари на интернет

Ана Ололовска

ВИДЕО: Објавена емотивна исечена сцена од крајот на „Одмаздници“

Ана Ололовска

„Титаник“ се викал „Бродот од соништата“: Ова се првите наслови на популарните серии и филмови

Ана Ололовска