Кевин Спејси ќе биде избришан од „Сите пари на светот“

Од:

Ликот кој што го толкува актерот Кевин Спејси ќе биде избиршан од завршениот филм на Ридли Скот „Сите пари на светот“, а неговата улога ќе ја добие Кристофер Пламер.

Според извори од продукцијата, Пламер веднаш започнува со снимање, што значи дека сите сцени каде што се појавува Спејси ќе бидат преснимени, а во преснимувањето ќе треба да учествуваат и Марк Волберг и Мишел Вилијамс.

Ридли Скот планира дополнителните снимања да бидат завршени пред закажата премиера во САД на 22 декември.

Би можело да ве интересира

Актерот Кевин Спејси должи 31 милион долари

А1он

Човекот кој го обвинува Кевин Спејси дека го силувал кога бил дете, мора да го открие идентитетот

Жарко Настоски

Кевин Спејси обвинет за сексуално злоставување малолетник, на суд на 7 јануари

Наум Локоски

Нови обвиненија за сексуални напади против Кевин Спејси

Наум Локоски

Сони го повлече филмот „Сите пари на светот“ од АФИ Фест поради Кевин Спејси

Наум Локоски