Казни за слики на пријателката на Оланд во бикини

Од:

Сметките на француските списанија„Воаси“ и „Клоусер“ и на журналот „Пиблик“ ќе бидат полесни за 1.500. тоест 1.000 евра.

Францускиот суд ги казни поради тоа што објавиле фотографии на пријателката на претседателот Франсоа Оланд, Валери Тривелер во бикини.

Тривилер бараше многу повисоки казни – од 20.000 до 25.000 евра поради нарушување на приватноста.

Фотографиите се снимени за време на летниот одмор на Оланд и неговата сопатничка на еден остров во Средоземно Море.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Торнадо во Франција уништи неколку куќи

Крвава освета на студент во Париз: Чекаше една година, па потоа го уби професорот

ВИДЕО: Снимен моментот на големиот одрон во Франција, огромен облак го прекри мостот

Катерина Ѓуровски

Франција издвојува 200 милиони евра за уништување на вино

(ВИДЕО) Голем пожар на југот на Франција, луѓето панично бегаат, евакуација на кампови

Најмалку 11 лица загинаа во пожар во одморалиште во Франција