Каролина позитивна на ковид-19, го откажа концертот во Охрид

Од:

Каролина Гочева е позитивна на коронавирус поради што нејзиниот концерт во Охрид се откажува.

dobivaj vesti na viber

Пејачката се огласи на социјалните мрежи каде истакна дека се тестирала бидејќи не се чувствувала добро.

-Многу се радував на нашата средба во Охрид и многу сакав да ја повториме онаа магична вечер од Скопје, но… од синоќа не се чувствувам добро, денес се тестирав и имам корона. За жал, мораме да го откажеме концертот планиран за четврток во Охрид. Се гледаме во следна прилика, а на Охрид ќе му се оддолжам со концерт наесен, напиша Каролина.

Би можело да ве интересира

Каролина Гочева вечер ќе одржи концерт во Охрид

Наум Локоски

ВИДЕО: „Ѕвона“ – прв сингл од претстојниот албум на Каролина Гочева

Ана Ололовска

ФОТО: Каролина го кажа судбоносното ДА

Наум Локоски

ВИДЕО: „Свет без граници“ – нова песна на Каролина Гочева

Наум Локоски

Каролина Гочева донираше 60 илјади денари за поплавените семејства

А1он