„Карневал“ ќе биде најзабавниот крузер во светот

Од:

Новиот крузер „Карневал“ ќе биде главна атракција меѓу младите и оние кои сакаат активен одмор.

Испловувањето на „Карневал“ е планирано за средината на 2016 година, а покрај големиот број занимливости бродот ќе има курс за планинарење и голем аква парк со тобогани високи и до 140 метри, јави news.com.au.

Една од забавните содржини ќе биде и патеката за велосипеди, за авантуристите да можат да уживаат во возењето велосипед околу бродот и тоа на височина од 45 метри над палубата.

Во прилог на овие активности, гостите ќе можат да уживаат и во киното кое ќе ги прикажи најновите холивудски блокбастери, класични филмови и документарци.

За љубителите на пивото, секкао, ќе постои и паб.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Делфините им приредија спектакл на туристите кај Валона

Ана Ололовска

Забрана за Мекдоналдс крај историски објект во Рим

Ана Ололовска

Пилот барал пари од патниците за гориво

Ана Ололовска

Неактивен вулкан се продава за 55.000 евра

Ана Ололовска

Бројот на ноќевања во Виена пораснал за 10 отсто

Ана Ололовска

Десетгодишно девојче го освои врвот Спантик и постави светски рекорд

Leave a Comment

19 − 18 =