Карамел коцки со ф’стаци

Уживајте во овие карамел залачиња…

Потребно е:
за тестото:
200 г брашно
1/2 лажиче сода бикарбона
1/2 лажиче цимет
1 лажиче изрендана кора од лимон
1 јајце
80 г омекната свинска маст
80 г шеќер

за карамелот:
190 г путер
1 лименка кондензирано млеко
110 г шеќер
90 г ф’стаци
140 г лешници

Подготовка:
– Прво подгответе го тестото. Во еден сад помешајте ги маста со шеќерот, па додадете го јајцето, циметот, кората од лимон и постепено додавајте го брашното помешано со сода бикарбоната. Замесете тесто. Оставете го да се одмори 15-тина минути во фрижидер.

– Ставете го во тава (21х34 см) обложена со хартија за печење и распредете го рамномерно со дебелина од околу 1 см. Ставете го да се пече во загреана рерна на 180 целзиусови степени 20-25 минути. Оставете да се излади.

– Во меѓувреме преминете на подготовка на карамелот. Кондензираното место помешајте го со шеќерот и путерот и ставете го да се вари 8 минути додека не се растопат шеќерот и путерот во него. Во врелото млеко додадете ги лешниците и ф’стаците.

– Карамел кремот нанесете го рамномерно на тестото. Тавата ставете ја во фрижидер додека да се стегне убаво карамел кремот.

– Извадете ја тавата од фрижидер и пресечете го колачот во облик на коцки или правоаголници.

Би можело да ве интересира

Сладолед од малини

Ана Ололовска

Пикантни тиквички

Ана Ололовска

Таратур со ореви

Ана Ололовска

Рагу со мелено месо

Ана Ололовска

Салата со млади компири и боранија

Ана Ололовска

Пилешко со шафран, леќа и зеленчук

Ана Ололовска