Канаѓанка се разбудила сама, заклучена во темен, студен авион

Од:

Жена од Канада изјави дека била оставена сама во авион на Ер Канада откако заспала за време на летот.

Тифани Адамс вели дека заспала додека летала од Квебек до Торонто на 9 јуни. Кога се разбудила се уште била во своето седиште врзана со безбедносниот појас, а авионот бил изгасен, заклучен и паркиран. Таа вели дека по инцидентот има кошмари.

Г-ѓа Адамс на Фејсбук објави дека се разбудила околу полноќ, неколку часа по слетувањето на авионот, во кој било премногу ладно и темно.

Таа ја повикала нејзината пријателка,како што вели, но телефонот се исклучил по една минута. Се обидела да го наполни, но сфатила дека струјата во авионот е исклучена.

Откако малку се соземала г-ѓа Адамс успеала да најде светилка во авионот и се обидела да сигнализира од прозорците за да привлече внимание.

Таа беше пронајдена од оператор за количка за багаж.

Г-ѓа Адамс изјави дека персоналот на Ер Канада ѝ понудил лимузина и хотел, но таа одбила, бидејќи сакала да се врати дома што поскоро.

Ер Канада го потврди инцидентот, а официјални лица од компанијата велат дека случајот се испитува.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Момче во Загреб се залета и со сета сила турна маскота на мечка, па заработи кривична пријава

ВИДЕО: Даде отказ во живо откако по грешка беше прогласена за добитник на џекпот

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Фатен на дело: Полициски пес краде играчки донирани за сиромашни деца

Татјана Ташкова

Во Скопје традиционална трка на дедомразовци

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Мис Нигерија со својата реакција ги инспирира жените ширум светот

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Кенгур првпат виде снег, неговата реакција е неодолива

Татјана Ташкова