Камила го носи накитот на принцезата Дијана

Од:

Камила Паркер, војвотката од Кронвел е критикувана на Твитер оти носела дијамантски брош кој лејди Дијана го добила од кралицата Елизабета Втора како подарок кога стана дел од кралското семејство.

Кралицата поседува огромна колекција накит меѓу кои и предмети стари и по 200 години. Таа им ги дава нив на жените кои се поврзани со кралското семејство.

По смртта на лејди Ди, целиот накит ѝ е вратен на кралицата, па така, скапоцениот смарагден брош ѝ бил даден на Камила – сегашната партнерка на принцот Чарлс. Се работи за парче накит кое во 1863 година подоцнежниот англиски крал Едвард Седми, тогаш уште принц, ѝ го подарил на својата сопруга – принцезата Александра од Данска.

Имајќи предвид дека Камила му била љубовница на Чарлс и наводно поради неа, Дијана и принцот се развеле, на многумина им пречи што Камила носи нешто што ѝ било подарено на Дијана.

Би можело да ве интересира

Официјално откриен надгробниот споменик на Елизабета Втора

Ана Ололовска

Макрон: Ви благодариме, Ваше Височество

Ана Ололовска

ВИДЕО: Објавена рутата по која ќе се движи ковчегот на кралицата Елизабета

Ана Ололовска

ВИДЕО: Денеска ќе биде погребана кралицата Елизабета Втора

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Револтиран Британец го нападна Чарлс: Mораме да ја платиме вашата парада, a eдвај си ги грееме домовите

А1он

Однесувањето на Меган ги налути фановите, длабоко се поклони пред ковчегот на кралицата: „Лицемерна е“

А1он