Како Тик-ток открива млади таленти?

Од:

Една мајка и Тик-ток можеби штотуку ѝ ги отворија вратите на „Дизни“-кариера, на нејзината бебиситерка – тинејџерка. Сѐ почна со тајно снимање…

Имено, Ники (на Тик-ток: @nickiunplugged) ја снимила својата вработена како пее песна на Ариел од „Малата сирена“. Видеоснимката потоа е прегледана над 10 милиони пати – и многумина би се сложиле дека младата Дилејни (@delaneyreneemusic), е извонредно талентирана девојка.

Ники ја охрабрува бебиситерката „да му го претстави својот глас“ на светот.

„Но, таа се обесхрабрува кога се гледа себеси на видеата… Сè што јас гледам е – убавина. И моите деца, исто. Да ѝ покажеме љубов за да ја натерам да пее за нас повеќе!“, вели Ники во написот врз снимката.

И, додека Дилејни ја приврши својата песна, Ники откри: „Нејзиниот глас ме тера да плачам!“

Би можело да ве интересира

Добивката и приходите на ТикТок двојно зголемени во 2020 година

Ана Ололовска

Израелскиот министер за одбрана бара Фејсбук и ТикТок да го бришат говорот на омраза

Жарко Настоски

Млад жител на тетовско објавил песна со говор на омраза на ТикТок, доби кривична пријава

Жарко Настоски

Интерпол алармира: Повици за самоповредување на деца на ТикТок, родителите да внимаваат

Жарко Настоски

Малолетниците кои сквернавеа гробови се повикани во полициска станица, извршен е разговор во присуство на родител

Жарко Настоски

ВИДЕО: Лицата што сквернавеа гробови се уапсени