Јована на првата проба на Жељко

Од:

Јована Јанковиќ од првиот ред ја следеше пробата на својот маж Жељко Јоксимовиќ.

Тој се појави во облеката во која ќе настапи на полуфиналето, во четврток.

Во обложувалниците во Азербејџан, од пред неколку дена Јоксимовиќ е на првото место, а веднаш зад него е Шведска.

Би можело да ве интересира

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

ВИДЕО: Победничката песна е плагијат? Оригиналната нумера ја изведува пејачка од Украина – се појави и снимка

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шведска победник на Евровизија 2023: Лорин по втор пат го однесе трофејот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Инцидент на Евровизија: излезе на сцена сред настап на Лорин

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Лепа Брена е кралица на паѓањето: Прегрна колешка па двете се најдоа на земја

Катерина Ѓуровски

Почина гитаристот на АBBА, Ласе Веландер

А1он