Јела Вонк заработува стотици илјади од својата носена долна облека

Од:

Поранешната холандска балерина Јела Вонк вели дека заработува стотици илјади евра месечно продавајќи ја својата носена долна облека.

Вонк сега живее во Шпанија и на шега вели дека нема потреба да пере, поради своите бројни обожаватели заинтересирани да купат парче од нејзината облека, што таа барем еднаш ќе го поноси.

– Не ми треба машина за перење, сѐ оди на купување!, изјави Јела за „Ладбибл“.

Меѓутоа, како што истакнува таа, нејзините следачи имаат интерес за одделни посебни парчиња од употребената облека.

Би можело да ве интересира

Што сѐ ги нервира вашите колеги кај вас?

Ана Ололовска

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Ана Ололовска

Јапонски град им забрани на луѓето да гледаат во телефон додека одат по улица

Ана Ололовска

Вработен во Старбакс во Сан Диего добил „интернет бакшиш“ од речиси 100.000 долари

Ана Ололовска

Се продава родното место на Че Гевара

Ана Ололовска

Вo руините на полски замoк пронајден ковчег со сребро од Втората светска војна

Ана Ололовска