Јапонците нудат изработка на маски според ликот на домашното милениче

Од:

Често сопствениците и нивните миленичиња „наликуваат“ едни на други, а често ги имаат истите „фризури”. Јапонска фирма од неодамна им нуди на сопствениците маски по урнек на нивните миленици. За една таква маска ќе мора да се издвои 2.600 долари, но таа ќе биде многу реалистична.

dobivaj vesti na viber

Сервис од Кјото смета дека тоа е мала цена во однос на задоволството на сопственикот.

Сопствениците на миленичиња едноставно треба да испратат фотографии од миленикот по електронска пошта, во сервисот што го води Шиндо Рина. Вработените потоа создаваат маска во големината на лицето на сопственикот со вештачко крзно во бојата на миленичето и сите други детали.

Рина вели дека најчесто добива фотографии од кучиња и мачки, но исто така има и повеќе необични барања, како што е оној за правење орангутанска маска.

Би можело да ве интересира

Бучавата во животната средина влијае на изборот на партнери кај животните, покажува истражување

А1он

Во Косово спречен шверц на овци и телиња од Македонија

Мрмотот Фил прогнозира уште шест недели зима

А1он

Британска енергетска компанија препорача потрошувачите да се греат до домашните миленици, па се извини

Ана Ололовска

Почина стаорецот Магава кој доби златен медал за откривање мини

Ана Ололовска

Миленичињата позитивно влијаат при карантин и изолација

Ана Ололовска