Иванка Трамп со јахта пристигна во Порто Монтенегро

Од:

Ќерката на Ивана Трамп и актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп, 38-годишната Иванка пристигна со својата луксузна јахта во Црна Гора.

Нејзината јахта е вкотвена во луксузното пристаниште Порто Монтенегро во Тиват.

Убавата Иванка во Црна Гора е дојдена деловно, односно поради еден градежен проект.

На ќерката на Трамп ова не и е прв пат да крстари по Јадранот. Таа во 2016-та година со семејството и пријателите, во Дубровник изнајми јахта долга 138 метри.

View this post on Instagram

Sight seeing with @wendimurdoch in Dubrovnik

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

Инаку јахтата „Rising Sun“ е поим за луксуз и комфор. Има 5 спрата и 82 соби. Спратовите меѓусебе се поврзани со лифт, има голем спа центар, теретана, кино, кошаркарски терен, музичка просторија со клавир и други инструменти, базен, вински подрум, а на нејзе може да слета дури и хеликоптер.

Би можело да ве интересира

Брајан Кренстон оздравел од коронавирус и донирал плазма

Ана Ололовска

Почина раперот Малик Б.

Ана Ололовска

Меккензи Скот донира 1,7 милијарди долари во хуманитарни цели

Ана Ололовска

Рајан Рејнолдс успеа да и го врати украденото мече на сопственичката

Ана Ололовска

Рајан Рејнолдс нуди 5.000 долари за украдено мече со сентиментална вредност

Ана Ололовска

Метју Меконахи „фраер“ и на 50 години

Ана Ололовска