Ивана и Магдалена ќе настапат 9. на детскиот Евросонг во Софија

Од:

По извлекувањето на редните броеви за редоследот на настап на претставниците на детскиот Евросонг, на македонските претставнички Ивона и Магдалена им припадна деветката за настап в сабота, во Софија.

Со Ивана и Магдалена ќе настапат и танчерките од балетското студио „Аква“, Ивона, Елена и Бисера.

Спојот помеѓу овие пет девојчиња, како што велат организаторите, е одличен, се надополнуваат една со друга и создаваат забавна зона во која уживаат сите кои го проследуваат настапот.

Пред нашите претставнички ќе настапи Русија, а на 10-то место е Белорусија. Фестивалот ќе биде отворен од страна на претставниците на Србија во 20 часот, додека, пак, Црна Гора ќе го затвори детскиот Евросонг, за потоа да се одржи и гласањето.

Досега најголемо достигнување за Македонија на детската евровизија беше петто место.

Би можело да ве интересира

Децата од „Дајте Музика“ ќе настапат на детскиот Евросонг со песната „Green forces“

Ана Ололовска

Повеќе од 12 милиони деца во Нигерија не одат во училиште поради страв од киднапирање

А1он

Децата од „Дајте музика“ наши претставници на јуниорскиот Евросонг 2021

Ана Ололовска

Тинејџери си ги тужат родителите затоа што не ги пуштаат да се вакцинираат

Жарко Настоски

Филипче: И децата без здравствено осигурување или матичен лекар ќе може да се вакцинираат

Жарко Настоски

Болните деца во Гевгелија се негативни на Ковид-19, ќе се испитува што ја предизвикало инфекцијата

Leave a Comment

4 × three =