Истражување: За стабилна врска, жените би одбрале маж со брада

Од:

Жените ги сметаат мажите со брада за помажествени и за сериозни личности, па голема е веројатноста дека би одбрале таков, доколку бараат стабилна врска, покажува ново истражување на Универзитетот на Квинсленд.

Причината за тоа е фактот што жените природно ги привлекуваат одликите на машкост. Со други зборови, таквиот изглед на жената ѝ дава впечаток на зрелост, па со таков човек таа се чувствува посигурна и позаштитена.

Покрај брадата, други карактеристики што го прават мажот попривлечен, се длабокиот глас и истакнатата вилица, коишто, исто така, се признаци на високо ниво на тестостерон.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Најубавите пет љубовни песни за додворување

Ана Ололовска

Таа не може да оди, тој не може да гледа, но заедно го искачуваат светот

Ана Ололовска

Три најчести причини за љубовна караница

Ана Ололовска

Истражување: Бракот значи спас од стресот

Ана Ололовска

Што најмногу ја привлекува жената кај мажот?

Ана Ололовска

Анкета: Над 80% од луѓето би раскинале ако партнерот не им го сака кучето

Ана Ололовска