Исклучително: Месут Озил спаси 219 детски животи!

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Арсенал, Месут Озил, финансирал 219 операции за деца, кои треба да им ги спасат животите.

Триесет и едно годишниот фудбалер нема намера да застане тука и ќе ја продолжи својата добротворна работа во текот на новата година.

– Веќе се завршени 219 операции, но треба да дојдат уште многу. Како што објавивме со мојата сопруга за време на нашата венчавка во јуни 2019 година, ќе ги покриеме трошоците за уште 1.000 операции за спасување на животот на деца ширум светот. Благодарам на секој гостин на нашата свадба, фан или следбеник што донираше за овој проект и посебна благодарност до исклучителните медицински тимови. Ова е само почеток! Ние гледаме кон 2020 година и ќе им помогнеме на стотици други деца кои имаат потреба од тоа, напиша Озил на социјалните медиуми.

Би можело да ве интересира

Уште една победа на хуманоста и човечноста – собрани средствата за операција на Слободан Попов – Цобе

Ана Ололовска

Двајца кичевци со хуман гест за младо момче со посебни потреби

Ана Ололовска

Апел на МД „Илинден“: Да му помогнеме на Алекс, да бидеме хумани

Ана Ололовска

Хуманитарна иницијатива „Ride4Women“

Ана Ололовска

Хуманоста победи, Сара се врати дома жива и здрава

Ана Ололовска

ВИДЕО: 120 хуманитарни пакети за социјално загрозени семејства од Карпош

Ана Ололовска