Ирина Шајк – најпопуларната бикини-манекенка за ова лето

Од:

За Ирина Шајк последниве неколку седмици беа тешки, откако раскина со холивудскиот глумец Бредли Купер. Но, 33-годишна манекенка тукушто е прогласена за најдобар модел за костими за капење на светот, пред Алесандра Амброзио и Емили Ратајковски.

Манекенката која е мајка на едно дете се најде на врвот на овогодината листа „Кралици на костимите за пливање” (Queens of Swimwear), којашто ја состави компанијата за долна облека и костими за капење – Блубела, врз основа на тоа колку манекенките се ппуларни на социјалните мрежи.

Ирина Шајк

Така, Ирина заработува до 60.000 фунти по објава на Инстаграм, каде што позира за брендови како што се Луј Витон и Хунза Г.

„Ангелот на “Викторија”, Алесандра Амброзио (38) е на второ место. Бразилката просечно добива околу 150.000 допаѓања по објава на Инстаграм, а покрена и свој моден бренд костими за капење – ГАЛ Флорипа.

Емили Ратајковски (28), која има 23,3 милиони следачи на Инстаграм, е трета на листата.

Емили Ратајковски

Следува топ 10 листата:

1. Ирина Шајк

2. Алесандра Амброзио

3. Емили Ратајковски

4. Ешли Грејм

Ешли Грејм

5. Кендис Сванпол

6. Роузи Хантингтон-Вајтли

7. Џазмин Тукс

8. Лаиш Рибеиро

9. Нина Агдал

Нина Агдал

10. Лупе Фуентес.

Би можело да ве интересира

Трет ден на Моден Викенд Скопје: Спортски гламур, емоции и студентски приказни на крајот од јубилејното издание

Ана Ололовска

Го нарекуваат ферари меѓу аксесоарите, а чини околу 60 илјади фунти

Ана Ололовска

Втор ден на Моден Викенд Скопје: Носталгија за минатото и поглед кон иднината

Ана Ололовска

Прв ден на Моден Викенд Скопје: Дрег кралици и екстравагантни гејши ја отворија дваесеттата сезона

Ана Ололовска

Модна ревија „Made in North Macedonia: Модни куќи“

Ана Ололовска

Модна ревија на дизајнерот Папаз во Сараево

Ана Ололовска