Индонезија ги забрани песните на Гранде и Ширан „поради порнографија“

Од:

Индонезиските власти во областа Западна Јава издадоа листа на песни кои ќе бидат забранети „поради порнографски содржини и непристојност“, се наведува во објаснувањето Радиодифузната агенција на Западна Јава.

dobivaj vesti na viber

Листата содржи 85 песни, вклучувајќи ги и „Shape of You” на Ед Ширан, „Love Me Harder“ на Аријана Гранде и „That’s What I Like“ на Бруно Марс. Емитувањето на овие песни е дозволено само во периодот од 22 до три часот.

– Всушност, не би рекол дека се забранети песни, туку стихови кои содржат порнографија и блуд, изјави Рахмат Арфин, претседател на Радиодифузната агенција на Западна Јава.

Би можело да ве интересира

Албумот „Најголеми хитови на Квин“ постави нов рекорд на продажба во Велика Британија

Горан Наумовски

(Видео) Музика и хор од 20.000 евра на свеченото отворање на првите 40 километри автопат во Црна Гора

Орце Костов

Ендрју Флечер од Depeche Mode почина на 60-годишна возраст

Ана Ололовска

ВИДЕО: Концерт посветен на Украина, пеат голем број украински и светски музички ѕвезди

Ана Ололовска

„Ворнер мјузик“ ги доби правата за сите песни на Дејвид Боуви

Ана Ололовска

Whitesnake ќе одржат концерт во Скопје

Ана Ололовска