Индонезија ги забрани песните на Гранде и Ширан „поради порнографија“

Од:

Индонезиските власти во областа Западна Јава издадоа листа на песни кои ќе бидат забранети „поради порнографски содржини и непристојност“, се наведува во објаснувањето Радиодифузната агенција на Западна Јава.

Листата содржи 85 песни, вклучувајќи ги и „Shape of You” на Ед Ширан, „Love Me Harder“ на Аријана Гранде и „That’s What I Like“ на Бруно Марс. Емитувањето на овие песни е дозволено само во периодот од 22 до три часот.

– Всушност, не би рекол дека се забранети песни, туку стихови кои содржат порнографија и блуд, изјави Рахмат Арфин, претседател на Радиодифузната агенција на Западна Јава.

Би можело да ве интересира

Ем-ти-ви награди: Џастин Бибер е изведувач на годината

Ана Ололовска

На идната турнеја, Фил Колинс ќе мора да пее седејќи

Ана Ололовска

Брус Дикинсон го победи и ракот на јазикот и коронавирусот

Ана Ололовска

Кање Вест го објави својот 10-ти студиски албум „Donda“

Ана Ололовска

Мистериозна интернет-страна најавува враќање на „АББА“

Ана Ололовска

Барбара Стрејсенд не сака биографски филм додека е жива

Ана Ололовска