Илон Маск со семејството го посети папата Франциско

Од:

Милијардерот и најбогат човек на светот, Илон Маск, објави фотографија на Твитер дека се сретнал со папата Франциско. Тој на средбата беше со своите деца.

dobivaj vesti na viber

„Чест ми е што вчера се сретнав со папата Франциско“, напиша Илон Маск на Твитер.

Би можело да ве интересира

Доаѓа револуција: Маск наскоро ќе претстави робот кој може да ви биде пријател

А1он

Илон Маск: Правете повеќе бебиња за да ја одржиме цивилизацијата

А1он

Мајката на Илон Маск искрено: „Спијам во гаража кога ќе го посетам“

Горан Наумовски

Маск продаде акции на „Тесла“ за 6,9 милијарди долари

А1он

Маск нема да го купува „Твитер“

Маск потврди дека има близнаци со колeшка од „Тесла“