Холивудскиот глумец непрепознатлив, парталав и валкан

Метју Пери, ѕвездата од познатата серија „Пријатели“, виден е во јавност прв пат после две години.

Фотографите го забележаа во Њујорк, а неговиот изглед загрижи многумина.

Легендарниот Чендлер одеше по улиците во валкани алишта, изнемоштен, тажен, со долги валкани нокти и видливо ослабен, пишува Daily Mail.

Актерот пред неколку години јавно проговори за зависноста и депресијата со кои се бори со години, а многумина сметаат дека се уште има здравствени проблеми.

Пери стана зависник од алкохол и дрога додека ја снимаше серија “Пријатели”, а за прв пат во 1997 година отиде на рехабилитација.

Пред шест години, прв пат отворено зборуваше за неговите битки.

Би можело да ве интересира

„Златна Арена“ за режија на Теона Стругар Митевска

Мајката на Ноле работела по 16 часа во ресторан за тој да стане тенисер

Татјана Ташкова

Проекција на филмот „Лиза-лисицата самовила“

Ана Ололовска

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија” доби повеќе признанија, ќе биде прикажан на седум фестивали

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бекамови прославија 20 години брак на најлуксузното место на светот

Eвропски филмови на „Кафе кино“ од 6 до 16 јули

Ана Ололовска