Харисон Форд му оддаде почит на неодамна починатиот Шон Конери

Од:

Познатиот американски глумец Харисон Форд му оддаде почит на својот неодамна починат колега Шон Конери. Имено, тој се надева дека ако неговиот „драг пријател е во рајот, тој сега игра голф“.

Двајцата заедно глумеа во филмот на Стивен Спилберг – „Индијана Џонс и последната крстоносна војна“, кога сер Шон го толкуваше таткото на главниот лик.

– Боже, колку многу се забавувавме. Ако Шон е сега во рајот, се надевам дека таму имаат терени за голф. Почивај во мир, драг пријателе!, рече Форд во интервју за „Варајети“.

Форд се потсети и дека било вистинско задоволство да се вози со Конери во „руската приколка за мотоцикли што отскокнувала на онаа нерамна, крива планинска патека“.

Пред Форд, и Роберт де Ниро, Кевин Костнер, Мајкл Кејн, Даниел Крејг, Пирс Броснан и многу други се простија од првиот „Џејмс Бонд“, кој викендов почина на 90 години.

Би можело да ве интересира

Емилија Кларк ја продаде куќата во Лос Анџелес за 4,4 милиони долари

Ана Ололовска

Кристи Свонсон во одбрана на Доналд Трамп

Ана Ололовска

Џим Кери со роденденска порака до „белите шовинисти“ меѓу републиканците

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џастин Тимберлејк проговори за своето второ дете со глумицата Џесика Бил

Ана Ололовска

Д-р Дре повторно обвинет за семејно насилство

Ана Ололовска

Хејли Бибер оди на психолог поради троловите

Ана Ололовска