Хамбург: Родители заборавиле новороденче во такси

Од:

Млада брачна двојка го заборавила бебето во такси. Родителите, кои од болница си оделе дома со нороденото бебе, сфатиле дека го заборавиле откако ја платиле сметката и излегле од возилото со едногодишниот син.

Таткото на бебето се обидел да го стигне таксито, но таксистот не го забележал, туку возел и понатаму без да знае дека на задното седиште има бебе, кое спие. Возачот го паркирал автомобилот во подземна гаража и заминал на пауза за ручек.

Таксистот забележал дека на задното седиште има бебе дури откако презел нов повик, а бебето почнало да плаче.

Потоа, веднаш повикал полиција и брза помош, а бебето брзо било вратено кај родителите.

Би можело да ве интересира

Електричните скутери делумно забранети на Октоберфест

Ана Ололовска

Анкета: Секој втор Германец е загрижен за демократијата во земјата

Ана Ололовска

Кина и се закани на Германија поради средбата на Маас со Вонг

Меркел: Вложувањето во заштита на климата е добра инвестиција

Германските пилоти договорија поголеми плати со „Рајанер“

Меркел: И понатаму постојат сите шанси за договор за Брегзит

Ана Ололовска