Хали Бери произведува домашна козметика со ќерка сѝ

Од:

Американската глумица Хали Бери ја воспитува својата 13-годишна ќерка Нала да го негува своето чувство за „вистинска убавина“ и да има храброст „да го истакне своето вистинско јас“, како што гордата мајка вели за списанието „Пипл“.

Хали, која го има и седумгодишниот син Масео, вели дека педикирот, средствата за лице, кремите и маските се нејзино хоби.

– На пример, за длабоко чистење на кожата подготвувам домашна маска од јогурт, мед и неколку капки лимон, поради витаминот Ц. Јас навистина се забавувам со тоа. Уште позабавно е да го правам тоа со мојата ќерка. Таа има само 13 години, па со занес учи за домашнава козметика. Но, јас сакам да го научи она за што јас сметам дека е вистинска убавина, па затоа се грижиме и за природноста. Не станува збор само за покривање на лицето со шминка. Вие не треба да криете кои сте, туку навистина да стекнете самодоверба за да го истакнете вашето „вистинско јас“!, вели Хали.

„Бонд девојката“ сепак, признава дека не размислува премногу за својот изглед и претпочита луѓето да се сосредоточат на нејзината дарба како глумица.

Би можело да ве интересира

Рајан Рејнолдс уште еднаш за важноста на грижата за личното психичко здравје

Ана Ололовска

Анистон откри дека била „крадливката“ меѓу „Пријателите“

Ана Ололовска

Криси Тајген уште еднаш ѝ се извини на Кортни Стоден

Ана Ололовска

Бред Пит доби еднакви права со Анџелина Џоли за старателство над децата

Ана Ололовска

Стивен Сегал член на партијата „Праведна Русија – за вистината“

Ана Ололовска

Сeлма Хајек едвај се спаси од Ковид-19

Ана Ололовска