Гужва во Струмица пред настапот на Цеца

Од:

Вечерва завршува музичкиот дел од „Струмица Опен Фестивал“ со настапот на српската пеачка Светлана Ражњатовиќ Цеца на полноќ. На плоштадот во Струмица за концертот на Цеца се очекува присуство на околу 100.000 луѓе.

Пред нејзниот концерт, настап имаат повеќе пеачи и музички групи од земјава, а забележливо е големо присуство на бугарски и грчки државјани кои доаѓаат организирано со автобуси во Струмица преку целиот ден.

Покровител на фестивалот е општина Струмица, а за настапот на Цеца се издвоени 30.000 евра .

Ова е прва година на „Струмица Опен Фест “ кој како културно-забавен фестивал почна во понеделникот на повеќе локации во градот.

Би можело да ве интересира

Светските ѕвезди со концерти за поддршка на вакцинацијата и против климатските промени

Ана Ололовска

Боби Ѓошиќ назначен за в.д. директор на Центарот за култура во Струмица

А1он

Ем-ти-ви награди: Џастин Бибер е изведувач на годината

Ана Ололовска

Заврши 4-тото издание на фестивалот на светлина – Skopje Light Art District

Во фирма во Струмица пронајдени 330 килограми режан тутун без бандерола

А1он

На идната турнеја, Фил Колинс ќе мора да пее седејќи

Ана Ололовска

Leave a Comment

fourteen + 4 =