Групата Квин побогата од англиската кралица

Од:

Британската рок група Квин е побогата од британската кралица Елизабета Втора.

Брајан Меј, Роџер Тејлор и Џон Дикон како група се побогати од британската кралица. Тројцата рокери заедно поседуваат 445 милиони фунти, додека кралицата Елизабата Втора има богатство од 370 милиони фунти.

Музичарите по прикажувањето на филмот „Боемска рапсодија“ заработија по 25 милиони фунти.

Би можело да ве интересира

Поранешниот маж на Ејми Вајнхаус преку тужба бара милион фунти

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бијонсе фотошопирана на плакатот за „Кралот лав“

Ана Ололовска

Феј Данавеј ѝ удри шлаканица на колешка

Ана Ололовска

Ќерката на Берни Еклстон по вторпат ќе стапи в брак

Ана Ололовска

Потресна слика од Џони Деп од болница: Крвав на носилка по нападот од поранешната сопруга

Ана Ололовска

Натали Имбрулија го очекува своето прво дете во 45-тата година

Ана Ололовска