Грк платил 130 евра за чистење уши на Родос

Од:

Турист платил 130 евра за чистење на ушите на грчкиот остров Родос. Како што објави телевизијата „Скај“, тоа е нов случај на „пројава на богатење во грчко туристичко место“.

Имено,78-годишниот Грк со финско државјанство, побарал медицинска помош поради чувствителноста на неговите уши на морска вода.

Откако лекарот му ги исчистил ушите за помалку од 15 минути, сметката изнесувала 130 евра.

Би можело да ве интересира

Пронајдени фосили стари 310 милиони години

Рекорд: Според документите, Индиец има 123 години и еден месец

Ана Ололовска

Сопругата на бугарски кечер снимена в кревет со друг билдер

Ана Ололовска

На жените им треба повеќе сон, оти го користат мозокот повеќе од мажите

Ана Ололовска

Заспал в такси, па се разбудил во друг крај на земјата

Ана Ололовска

Моќна претсмртна порака: Не се нервирајте за ситници и сакајте ги блиските

Ана Ололовска