Грета Тунберг „забележана“ е на фотографија стара 120 години

Од:

Постојат бројни теории на заговор за шведската активистка Грета Тунберг. Сепак, најновата теорија е многу интересна и  вели дека 16-годишната активистка патува низ времето и дека потекнува од минатото.

Причината за оваа теорија е една фотографија, која потекнува од канадската територија Јукон, некаде околу 1898 година.

На фотографијата има три деца, две момчиња и една девојка, која изгледа идентично како младата Грета.

Фотографијата е пронајдена во архивите на Универзитетот во Вашингтон.

Би можело да ве интересира

СВЕТОТ ВО 2019: Грета Тунберг- Крик на милениумците за беспоштедна борба против климатските промени

Ана Ололовска

Тунберг: Критиките на Трамп се едноставно смешни

Меркел: Со сета сила во борбата против климатските промени

Тунберг: Најголема опасност е да не се работи ништо

(ВИДЕО) Пресушија Викториините водопади: Ова првпат го видовме, не беше вака

Татјана Ташкова

ЕУ можеби нема да ги исполни климатските цели за 2030 година